Refundacja

W leczeniu niepłodności stosuje się 2 rodzaje refundacji: systemowy - obejmujący leki, oraz regionalne dopłaty do procedur (tzw. programy miejskie).
Kiedy lekarz ustali przyczyny niepłodności, przystępuje do wyznaczenia ścieżek postepowania. Można podążyć w różnych kierunkach, w zależności od sytuacji klinicznej pacjentki i wybrać drogę dłuższą dając jej szanse na samodzielne zajście w ciąże przy niewielkim wsparciu lub zaproponować metody rozrody wspomaganego.

Refundacja leków

Aby uzyskać refundację leków należy spełnić kilka warunków, które znajdują się poniżej:
wiek do 40 lat (dotyczy kobiety),
wcześniejsza próba stymulacji Clostirbegyt,
AMH (antymullerian hormon) >0,7 ng/ml co odpowiada >5 pmol/l,
refundacja leków dotyczy max 3 procedur, kolejne procedury nie przewidują już refundacji leków.

Leki objęte programem dopłat:

Gonadotropiny
Koryfolitropina: Elonva,
Folitropina alfa: Gonal-F, Ovaleap, Bemfola,
Folitropina beta: Puregon
Folitropina delta: Rekovelle,
Antagonista GnRH: Ogralutran.

Co to są za leki?

GONADOTROPINY są lekami stymulującymi wzrost pęcherzyków jajnikowych, dzięki nim możemy otrzymać w jednej stymulacji więcej komórek jajowych. Zwykle w czasie owulacji dochodzi do dojrzewania tylko jednego pęcherzyka Graffa z którego zostaje uwolniona 1 komórka jajowa. Rolą gonadotropin jest spowodowanie, aby dojrzało dużo pęcherzyków i wieloma komórkami jajowymi (często komórek jest więcej niż pęcherzyków), aby podczas jednej stymulacji uzyskać jak najwięcej komórek jajowych.

ANTAGONISTA GNRH zapobiega przedwczesnemu wyrzutowi LH czyli owulacji, pozwala na dojrzewanie pęcherzyków, to lekarz decyduje o czasie owulacji poprzez podanie odpowiedniego leku.

Owulacja jest wywoływana poprzez podanie Ovitrelle lub Gonapeptyl Daily.

Ovitrelle podawany jest pacjentkom, które będą miały wykonywany transfer świeży, czyli kilka dni po punkcji jajników.

Gonapeptyl Daily jest lekiem podawanym pacjentkom z PCOS, w 6 dobie po punkcji następuje krwawienie miesiączkowe, a pacjentki są przygotowywane do transferu mrożonego zarodka. Jest to postepowanie z wyboru, mające zapobiec zespołowi hiperstymulacji. Gdyż u pacjentek z PCOS mamy do czynienia z dużą ilością pęcherzyków i w przypadku transferu na świeżo obciążeniem ryzykiem zespołu hiperstymulacyjnego.

Gonapeptyl Daily, jest lekiem refundowanym.

Refundacja procedur wspomaganego rozrodu

Tzw. Programy miejskie zakładają refundację części kosztów procedury. Jest to zwykle dopłata 5000 zł do procedury IVF. Zwykle podobnie jak w programach lekowych miasto określa warunki przystąpienia pary do programu, takie jak wiek i ilość procedur, z których para może skorzystać.

Czekamy na Ciebie

Nie czekaj dłużej, skontaktuj się z nami już dzisiaj.

Telefon

42 651 90 10

E - mail

office@gravita.info.pl

Adres kliniki

Kniaziewicza 20a
Łódź 91-347

E - mail

office@gravita.info.pl

Godziny przyjęć

Pon - Cz: 08:00 - 18:00
Piątek:09:00 - 17:00

Umów wizytę w Klinice Gravita

Jeżeli masz preferencję odnośnie godziny, w której chcesz umówić wizytę, prosimy o jej wskazanie. Skontaktujemy się z Tobą.
    Preferowana data i godzina wizyty