Leczenie niepłodności

Leczenie niepłodności to proces, na który składa się wiele czynników.

Kiedy lekarz ustali przyczyny niepłodności, przystępuje do wyznaczenia ścieżek postępowania. Można podążyć w różnych kierunkach, w zależności od sytuacji klinicznej pacjentki i wybrać drogę dłuższą dając jej szanse na samodzielne zajście w ciąże przy niewielkim wsparciu lub zaproponować metody rozrodu wspomaganego.

NPT - Naprotechnologia

Naprotechnologia, czyli kontrola naturalnej owulacji i próby naturalnego zajścia w ciążę. Polega na naturalnej poprawie płodności poprzez zmianę diety, stylu życia i suplementacji odpowiednich składników w celu poprawy płodności pary. Warunkiem podejścia do tej metody jest prawidłowa równowaga hormonalna partnerki i dobre parametry nasienia partnera.

IUI – Intrauterine Insemination - Inseminacja domaciczna

W przypadki dobrych parametrów hormonalnych partnerki, ale niewystarczających partnera, lub obecności wrogiego śluzu szyjkowego, można rozważyć metodę inseminacji. Jej skuteczność szacuje się na 5-15%. Polega na stymulowaniu komórek przy użyciu gonadotropin oraz Clostilbegyt, następnie pacjentka otrzymuje lek na uwolnienie komórek jajowych. W określonym dniu w warunkach sali zabiegowej do macicy za pomocą kateteru zostają wprowadzone wyselekcjonowane i spreparowane plemniki partnera. W dobrych warunkach macica podobnie jak w naturalnym zapłodnieniu zasysa je do jajowodów. Do zapłodnienia dochodzi w zasadzie już naturalnie. Badanie β-hCG należy wykonać po 10 dniach od zabiegu.
2-3 nieudanych inseminacji kwalifikuje do procedury IVF.

IVF – In Vitro Fertilisation - Zapłodnienie pozaustrojowe

Procedura zapłodnienia pozaustrojowego jest dedykowana pacjentkom, u których nie ma szans na naturalne najście w ciążę ze względu na takie czynniki jak: niepłodności pierwotnej kobiecej: brak własnych komórek jajowych (brak rezerwy jajnikowej hormonalnej, stan po resekcji jajników), niepłodności męskiej: azoospermia partnera – w obu przypadkach konieczne jest dawstwo komórek rozrodczych, a w przypadku niepłodności partnerskiej dawstwo zarodkowe, stan po leczeniu onkologicznym, niedrożność jajowodów, PCOS (brak owulacji), endometrioza, brak powodzenia NTP i IUI.
U pacjentek posiadających rezerwę jajnikową (AMH > 0,7 ng/ml) i kwalifikujących się do stymulacji wprowadza się schemat kontrolowanej stymulacji owulacji. Jej celem jest uzyskanie jak największej liczby pęcherzyków jajnikowych i komórek jajowych, poprzez podawanie gonadotropin i agonisty GnRH, oraz leku uwalniającego komórki do płynu pęcherzykowego. Komórki następnie są pobierane za pomocą punkcji płynu pęcherzykowego na sali zabiegowej. Embriolodzy po kilkugodzinnej inkubacji komórek w cieplarce oceniają otrzymane komórki, a następnie zapładniają nasieniem partnera lub dawcy. Przez kolejne dni obserwują wzrost. W zależności od wybranego postepowania w 3 dobie dochodzi do transferu zarodka, a reszta (jeśli takie są) obserwuje się do 5-tej doby, do stadium blastocyty i wówczas ocenia i mrozi na późniejsze kriotransfery. Czasami też taka procedura dotyczy wszystkich zapłodnionych komórek, jeśli pacjentka została od razu zakwalifikowana do kriotransferu.

Poznaj nasze pakiety

Czekamy na Ciebie w klinice leczeczenia niepłodności Gravita w Łodzi

Nie czekaj dłużej, skontaktuj się z nami już dzisiaj.

Telefon do Kliniki Gravita Łódź

42 651 90 10
504 078 787

E - mail

office@gravita.info.pl

Adres Kliniki Gravita

Kniaziewicza 20a
Łódź 91-347

E - mail do Kliniki Gravita Łódź

office@gravita.info.pl

Godziny przyjęć w Klinice Gravita Łódź

Pon - Cz: 08:00 - 18:00
Piątek:08:00 - 17:00

Umów wizytę w Klinice Gravita

Jeżeli masz preferencję odnośnie godziny, w której chcesz umówić wizytę, prosimy o jej wskazanie. Skontaktujemy się z Tobą.




    Preferowana data i godzina wizyty